یخچال فریزر

قیمت یخچال فریزر ال جی X24 یا GR-X24FMKBL رنگ دودی محصول 2021
2021
705 لیتر
 • مدل :
  X24
 • ظرفیت‌ کل‌‌ یخچال‌ فریزر (لیتر) :
  705
 • یخچال فریزر هوشمند :
  دارد
 • آب ریز :
  دارد
 • یخ ریز :
  دارد
 • رنگ بدنه :
  دودی
119,000,000 تومان
قیمت یخچال فریزر ال جی M832 یا GRM-832DHLL رنگ نقره ای محصول 2018
2018
630 لیتر
 • مدل :
  M832
 • ظرفیت‌ کل‌‌ یخچال‌ فریزر (لیتر) :
  630
 • یخچال فریزر هوشمند :
  دارد
 • آب ریز :
  دارد
 • یخ ریز :
  ندارد
 • رنگ بدنه :
  نقره ای
73,000,000 تومان
قیمت یخچال فریزر ال جی X257 یا GR-X257CQVV رنگ مشکی محصول 2020
2020
668 لیتر
 • مدل :
  X257
 • ظرفیت‌ کل‌‌ یخچال‌ فریزر (لیتر) :
  668
 • یخچال فریزر هوشمند :
  دارد
 • آب ریز :
  دارد
 • یخ ریز :
  دارد
 • رنگ بدنه :
  مشکی مات
105,000,000 تومان
قیمت یخچال فریزر ال جی J287 یا GCJ-287GNW رنگ سفید محصول 2022
2022
674 لیتر
 • مدل :
  J287
 • ظرفیت‌ کل‌‌ یخچال‌ فریزر (لیتر) :
  674
 • یخچال فریزر هوشمند :
  دارد
 • آب ریز :
  دارد
 • یخ ریز :
  دارد
 • رنگ بدنه :
  سفید
90,000,000 تومان

یخچال فریزر 

یخچال فریزر در اصطلاح عامیانه و محاوره‌ای یک دستگاه تجاری و خانگی و یک وسیله‌ی خنک کننده است که معمولا برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شود. این دستگاه که از یک محفظه‌ی عایق حرارتی و یک پمپ حرارتی (مکانیکی، الکترونیک یا شیمیایی) تشکیل شده است گرما را از داخل آن به محیط خارجی خود منتقل می‌کند تا داخل دستگاه خنک شود. به عبارتی یخچال فریزر یک تکنیک اساسی ذخیره سازی مواد غذایی در سراسر جهان است، دمای پایین داخل یخچال و فریزر میزان تولید باکتری‌ها را کاملا کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا مواد غذایی داخل آن مدت زمان طولانی نگهداری شوند. در بیشتر موارد معمولا این دستگاه از دو بخش تشکیل شده است_ یک بخش یخچال و یک بخش فریزر_ محفظه‌ی فریزر برای نگهداری مواد غذایی منجمد شده طراحی شده است و به افراد این امکان را می‌دهد تا بتوانند مواد غذایی را به صورت عمده بخرند و آن را فریز کنند در حالی که قسمت یخچال برای جلوگیری از فاسد شدن غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. هر دو تنظیمات یخچال و فریزر به شما این امکان را می‌دهند که دما و سایر کنترل‌های دستگاه را برای حفظ دمای مناسب برای مواد غذایی تنظیم کنید. با این حال باید در نظر داشته باشید که این وسایل الکترونیکی یکسان نیستند و دما تفاوت اصلی بین یخچال و فریزر است. یک فریزر برای نگهداری و فریز کردن مواد غذایی به دمای بسیار کمتری از یخچال یعنی در حدود 0 تا 18 درجه (0 درجه فارنهایت) نیاز دارد و باید غذا در دمایی باشد که بعدا مصرف آن بی خطر باشد. برعکس یخچال باید بین 0 تا 4 درجه‌ی سانتیگراد (40 درجه فارنهایت) تنظیم شود تا مواد غذایی حفظ شوند. میزان برق مصرفی هر وسیله به تعداد دفعات باز و بسته شدن درب آن بستگی دارد. با این حال همه‌ی ما می‌دانیم که یخچال معمولا نسبت به فریزر مرتبا باز و بسته می‌شود. وقتی درب یخچال را باز می‌کنید، هوای سرد به بیرون وارد می‌شود بنابراین یخچال باید بیشتر کار کند تا دمای داخل آن پایین تر بماند و در نتیجه برق بیشتری مصرف می‌کند. اما فریزر معمولا کارآمدتر است و برق کمتری مصرف می‌کند زیرا در شرایط عادی به اندازه‌ی یخچال باز و بسته نمی‌شود. 

همانطور که گفتیم یخچال فریزرها با حذف گرما از داخل و انتقال آن به محیط بیرونی کار می‌کنند و داخل یخچال فریزر را خنک و سرد می‌کنند. این فرایند خنک سازی با استفاده از مبرد انجام می‌شود. گاز (مبرد) ماده‌ای است که می‌تواند گرما را از یک مکان جذب کرده و در مکان دیگر آزاد کند. در واقع گاز مبرد نقش محوری در سرد نگه داشتن یخچال دارد اما محتویات مبردهای معمولی در طول سال‌ها تکامل یافته است که در ادامه نام چند مورد از گازهای استفاده شده در گذشته و امروز در داخل یخچال‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

مبردهای امروزی معمولا هیدروفلورولفین ها (HFOs) هستند که ترکیبی از هیدروژن، فلوراید و کربن می‌باشند. در گذشته، یخچال‌ها از کلروفلوئوروکربن‌ها (CFC) به عنوان مبرد استفاده می‌کردند. با این حال، کشف شد که CFCها به لایه اوزون آسیب می‌رسانند. در نتیجه، استفاده از CFCها به تدریج حذف شد و مبردهای جدیدی باید پیدا می‌شد. مبردی که امروزه در یخچال‌ها استفاده می‌شود به نام هیدروفلوئوروکربن (HFC) شناخته می‌شود. HFCها نوعی فلوئوروکربن هستند که حاوی کلر نیستند، که باعث می‌شود آسیب کمتری نسبت به CFC برای لایه اوزون داشته باشند. همچنین HFCها نسبت به سایر مبردها مانند هیدروکلرو فلوئوروکربن‌ها (HCFC) کمتر برای محیط زیست مضر هستند که در گرم شدن زمین نقش دارند. یکی از پرکاربردترین مبردها HFC R-134a است. R-134a یک مبرد غیر سمی و غیر قابل اشتعال است که پتانسیل گرمایش زمین پایینی دارد. در اکثر یخچال‌های مدرن استفاده می‌شود زیرا کارآمد، ایمن و طول عمر بالایی دارد. R-134a همچنین در سایر برنامه‌های خنک کننده مانند سیستم‌های تهویه مطبوع در اتومبیل‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. مبرد دیگری که در حال محبوبیت است R-600a است که یک مبرد هیدروکربنی است. R-600a یک مبرد طبیعی است که از ایزوبوتان ساخته شده است. پتانسیل گرمایش زمین بسیار پایین است و غیر سمی است. R-600a در برخی از یخچال‌های جدید استفاده می‌شود، به ویژه در اروپا، جایی که مقررات سختگیرانه تر از سایر نقاط جهان است. در نتیجه، مبرد مورد استفاده در یخچال‌های مدرن هیدروفلوئوروکربن (HFC) است. HFCها نوعی فلوئوروکربن هستند که حاوی کلر نیستند و نسبت به CFCها آسیب کمتری به لایه اوزون می‌زنند. متداول‌ترین مبرد HFC R-134a است که غیر سمی، غیر قابل اشتعال است و پتانسیل گرمایش جهانی پایینی دارد. با این حال، مبردهای هیدروکربنی، مانند R-600a، به دلیل خواص طبیعی و اثرات زیست محیطی کم، محبوبیت پیدا می‌کنند.

اجزای اصلی یخچال فریزر چیست؟ 

یخچال‌ها برای گردش مبرد به یک سیستم بسته متشکل از کمپرسور، کویل‌های کندانسور، دستگاه انبساط و کویل‌های تبخیرکننده متکی هستند، اما بسیاری از اجزای دیگر در یک دستگاه کاملاً کاربردی قرار می‌گیرند. قطعات یخچال مانند ترمیستور، اواپراتور و فن‌های کندانسور، فیلتر آب و دریچه‌های ورودی و موارد دیگر به کارکرد روان یخچال شما کمک می‌کنند. 

بهترین برندهای یخچال فریزر 

آشپزخانه یک جنبه‌ی مهم از چیدمان یک خانه‌ی هوشمند است و یخچال‌ها هم به مرکز یک آشپزخانه‌ی هوشمند تبدیل شده‌اند و یک وسیله‌ی ضروری برای هر خانه می‌باشند. اگر به دنبال خرید بهترین برند یخچال هستید دانستن اینکه بهترین مارک‌های یخچال و فریزر کدام‌ها هستند می‌تواند مفید باشد. بهترین برندهای یخچال در ارائه‌های خود طیف وسیعی از یخچال‌ها را ارائه می‌دهند، با برندهایی مانند سامسونگ که در ویژگی‌های هوشمند پیشرو هستند و مارک‌هایی مانند LG که در میان صاحبان خانه محبوب هستند و ارزش زیادی برای خرید یخچال به ارمغان می‌آورند. اینها و همه‌ی برندهای یخچال که در بین آن‌ها وجود دارد، مجموعه‌ای عالی از مدل‌ها را برای انتخاب دارند. برخی از مواردی که باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از سبک، ویژگی‌های پیشرفته، فناوری، عملکرد و ظرفیت. برای طراحی شیک، می‌توانید نگاهی به یخچال‌های کم عمق بیندازید که می‌توانند با کابینت‌ها و پیش‌خوان‌هایی با ظاهر داخلی هماهنگ شوند. یکی دیگر از گزینه‌های محبوب، یخچال‌های درب فرانسوی است که به شما امکان می‌دهد یخچال خود را باز کنید و مواد غذایی منجمد خود را در کشوی پایین نگه دارید. اگر می‌خواهید از خم شدن برای دستیابی به غذا جلوگیری کنید، می‌توانید یخچال‌های ساید بای ساید را امتحان کنید. یخچال‌های ساید بای ساید از وسط جدا می‌شوند که یک طرف آن غذای منجمد را حمل می‌کند و طرف دیگر با غذای تازه آماده مصرف. از دیگر گزینه‌های یخچال با کارایی بالا و کم مصرف می‌توان به یخچال‌های دارای گواهی Energy Star اشاره کرد. اگر به دنبال داشتن آخرین فنآوری هستید، می‌توانید نگاهی به یخچال‌های هوشمندی بیندازید که به شما امکان کنترل و اتصال با گوشی هوشمند خود را می‌دهند. با مطالعه به بعد می‌توانید منتخب ما را برای بهترین مارک‌های یخچال فریزر خارجی پرطرفدار و محبوب در بازار ایران ببینید که عبارت‌اند از:

یخچال فریزر ساید ال جی (LG)

یخچال فریزر ساید سامسونگ (SAMSUNG)

یخچال فریزر ساید بوش (BOSCH)

انواع یخچال فریزر

یخچال یکی از مهم ترین لوازم خانه و یک اصل کاری واقعی است. چه در حال تعویض یک مدل قدیمی باشید و چه در حال نقل مکان به خانه‌ی جدید یا فقط به یک یخچال دوم برای ذخیره سازی بیشتر نیاز دارید، خرید یخچال جدید می‌تواند دلهره آور باشد. برای خرید یخچال فریزر ابتدا باید سبک یخچال را انتخاب کنید؛ با انواع مختلفی از یخچال‌های موجود در بازار، این قسمت می‌تواند به شما کمک کند تا انواع مدل‌های یخچال را بشناسید و می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را در بانه و گناوه خریداری کنید. انواع مختلف یخچال‌های امروزی عبارت‌اند از: 

1. یخچال فریزر بالا (TOP-FREEZER REFRIGERATORS)

2. یخچال فریزر پایین (BOTTOM-FREEZER REFRIGERATORS)

3. یخچال ساید بای ساید (SIDE-BY-SIDE REFRIGERATORS)

4. یخچال‌های درب فرانسوی (FRENCH DOOR REFRIGERATORS)

5. یخچال‌های کم عمق (COUNTER-DEPTH REFRIGERATORS)

6. یخچال‌های توکار (BUILT-IN REFRIGERATORS) 

قیمت یخچال فریزر

به طور کلی یخچال‌های دو درب قیمت کمتری نسبت به یخچال‌های ساید بای ساید دارند. این به دلیل اندازه بزرگتر و ویژگی‌های اضافی آن‌ها است. با این حال، قیمت‌ها بسته به مارک، مدل و ویژگی‌های یخچال فریزر بسیار متفاوت است. شما می‌توانید در همین صفحه انواع مدل یخچال فریزر را در برندهای مختلف و با قیمت‌های مناسب از فروشگاه سلام بابا تهیه و خریداری کنید.

ادامه مطلبShow less